QuickShow for Opera
Domovská stránka
aktualizace 31.1.2005           
   

Domovská stránka

http://www.philburns.com/quickshow.html

 
Plná velikost
Hlavní okno s předvolbami

Plná velikost
Záměna textu

Plná velikost
Vložení obrázku s náhledem 

Stručný popis aplikace

Jde o editor prezentací, které lze prohlížet v prezentačním módu webového prohlížeče Opera. K přehrávání výstupů není zapotřebí specializované aplikace, jen kvalitní webový prohlížeč (tedy Opera 6+ na libovolném desktopu). Používáte-li k prohlížení Internetu jiný prohlížeč než Operu, prezentace vytvořené pomocí QuickShow budou zobrazeny jako webové stránky. Prezentační mód Opery 6+ aktivujete a deaktivujete stisknutím klávesy F11. Prezentace lze vytvářet importem stávajících webových stránek či použitím šablon se styly. Instalace již obsahuje sadu přednastavených stylů a umožňuje vzhledem k těsnému vývoji aplikace s polskými a českými uživateli používat pro kódování češtiny jak znakovou sadu ISO-8859-2, tak také Windows-1250 či UTF-8. Aplikace je shareware, po dobu 30 dnů si ji můžete zdarma vyzkoušet. Pokud jste používali QS 1.x jako zkušební verzi, při přechodu na verzi 2.x dostanete novou 30-denní zkušební lhůtu.

 

Čeština - stažení souborů lokalizace

cz_qs.zip (5 KB, verze 8, určená pro QuickShow verzí 2.x/1.x)

 

Čeština - postup instalace

Soubor *.LNG, získaný ze staženého archívu, zkopírujte do stejné složky, kde se nalézá Vaše instalace QuickShow editoru. Spusťte aplikaci a vyberte z menu VIEW/PREFERENCES záložku General, kde u položky INTERFACE LANGUAGE vyberte jazyk "Český", případně "Czech". Potvrďte tlačítkem OK a bez restartu můžete pracovat v českém uživatelském rozhraní.

 

Jiné české lokalizace

Nejsou známy.

 

Známé nedostatky

V komerčně nabízené instalaci QS 1.12 (sestavení 47-53) je zahrnut také soubor definice stylů "basic.css", který způsobuje rozdílnou interpretaci prezentace, používající tento styl, Operou řady 6.x a 7.x. Autor zareagoval zveřejněním tohoto opraveného souboru "basic.css", kterým přepíšete původní stejnojmenný soubor ve složce QuickShow.

V QS 2.0 buildu 80 se objevují dvě chyby při použití LNG modulu: Prvním nedostatkem (již odstraněným ve druhé edici, poněkud nešťastně označené také jako build 80) je zmizení tlačítek z lišt, byl-li vybraný jazykový modul LNG po ukončení QS smazán. Druhý nedostatek dosud odstraněn není: Vyberete-li LNG modul, ukončíte QS a následně LNG soubor editujete, zmizí Vám při dalším spuštění QS z hlavního menu položka "Prezentace". Jako workaround lze při potřebě editace LNG modulu před ukončením QS vybrat vždy výchozí jazyk, tj. "Default".


Přehled změn (oficiální, avšak nepublikovaný):

Changelog 2.04
-----------------------------

- Fix bug where inline JavaScript was written as text/css instead of text/JavaScript
- Added system colours
- Updated template.html generator version number
- Update copyright string throughout help etc. to 2004
- Other minor bug fixes

Changelog 2.03
-----------------------------

- "Select slide" menu and the context menu not working - Fixed.
- keycode 6343700679982 and other codes from available keygens shouldn't have worked. Tightened up the keycode checking.
- Check registered code to see if it is valid, if not then un-register.
- Updated template.html generator version number
- Links in full-screen clickable, open with default browser
- New HTMLViewer build
- Set caption when in full screen
- 'Stay ontop when sending preview to Opera' didn't do anything when unchecked... fixed *note. It still won't work if Opera has a custom default title (e.g. 'Opera %s').
- New installer version

 

 

Specifická poznámka

Tato lokalizace je oficiální, je nabízena také na stránkách výrobce. Nejnovější verze zahrnuje počeštění UI včetně akcelerátorů, lokalizaci všech dialogů a také menu, přístupných přes pravé tlačítko myši.

 

Nahlášení chyby v překladu

Objevené chyby, stejně tak jako případné připomínky a dotazy, směřujte na autora překladu.

 

Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 pixelů a používají kódování Windows-1250.
Valid XHTML 1.0!