Opera Search.ini Editor
Domovská stránka
aktualizace 24.5.2006           
   

Domovská stránka

http://opera-info.xorg.pl/en/

 
Plná velikost
Rozhraní aplikace Opsed

Plná velikost
Režim práce se zdrojovým kódem

Plná velikost
O aplikaci Opsed 

Stručný popis aplikace

Jde o grafický editor vyhledávačů, integrovaných do internetového prohlížeče Opera 6+. Bez jakékoli znalosti HTML a nutnosti rozboru zdrojových kódů stránek s vyhledávači lze pomocí této utility vybírat z množství předpřipravených vyhledávačů, překladových slovníků a encyklopedií (které jsou součástí instalace) nebo s minimálním úsilím definovat své vlastní vyhledávače. Od verze 0.79 lze navíc přímo z UI programu prohlížet zdrojový text vybraného INI souboru, od verze 0.82 program podporuje správu vyhledávačů více uživatelských účtů Opery 7.x. Aplikace je freeware.

 

Čeština - stažení souborů lokalizace

opsed_cs.zip (7 KB, verze 1.26, určená pro Opera Search.ini editor verzí 1.x)

 

Čeština - postup instalace

Soubor *.LNG, získaný ze staženého archívu, zkopírujte do stejné složky, kde se nalézá Vaše instalace Opera Search.ini editoru. Spusťte aplikaci a vyberte z menu FILE/PREFERENCES záložku Opsed, kde u položky LANGUAGE FILE najdete český modul, např. "Čeština - opsed_cs.lng". Potvrďte tlačítkem OK a bez restartu můžete pracovat v českém uživatelském rozhraní.

 

Jiné české lokalizace

Nejsou známy.

 

Známé nedostatky

Nekorektní obsluha konfiguračních souborů Opery 7, bylo-li vytvořeno více uživatelských profilů (ve verzi 0.82 byla chyba odstraněna). Verze 1.0 byla uvolněna omezenému okruhu uživatelů začátkem února 2002 a je starší, než verze 0.99 z 5. února 2003. Verze 0.99 je také první verzí, která reaguje na změnu formátu konfiguračního souboru vyhledávačů v Opeře 7.01 buildu 2651. Op6sed verze 1.01 správně automaticky detekuje UTF-8 kódované INI soubory Opery 7.02+ a řeší tak problémy předešlých verzí, způsobované tzv. BOM (=byte order mark, specifickou značku, vytvářenou některými editory). Verze 1.12 odstraňuje chybu verzí 1.10 a 1.11, která způsobovala pád aplikace, pokud uživatel vypnul zobrazování úvodního loga.

 

Specifická poznámka

Tato lokalizace je oficiální, je nabízena také na stránkách výrobce. Nejnovější verze zahrnuje počeštění UI včetně akcelerátorů a ze stejného zdroje pochází také československá část oficiálního souboru předdefinovaných vyhledávačů a stránka české dokumentace. Od verze 1.10 se aplikace přejmenovala z Op6sed na Opsed. Dne 5.9.2005 byla v souvislosti s dokončením české verze Opery provedena revize překladu Opsed; soubor na této stránce obsahuje sladění terminologie s Operou 7/8/9 a je novější než český jazykový soubor obsažený přímo v instalátoru Opsed.

 

Nahlášení chyby v překladu

Objevené chyby, stejně tak jako případné připomínky a dotazy, směřujte na autora překladu.

 

Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 pixelů a používají kódování Windows-1250.
Valid XHTML 1.0!