Foxmail
Domovská stránka
aktualizace 11.08.2007           
   

Domovská stránka

http://www.foxmail.com.cn/

 
Plná velikost
Hlavní okno aplikace Foxmail 5.0

Plná velikost
Přizpůsobení lišty

Plná velikost
Seznam kontaktů 

Stručný popis aplikace

Špičkový poštovní klient pro platformu Win32, který charakterizují následující vlastnosti:
- podpora protokolů POP3, SMTP, webové pošty (Yahoo, MSN, Hotmail, GMail),
- možnost psát/přijímat zprávy v HTML či prostém textu,
- integrace se systémem (možnost umístění zástupce: Start, Programy, Plocha, Snadné spuštění, Odeslat) a textovým editorem MS Word (vlastní šablona, tlačítko na liště Wordu),
- podpora vizitek ve formátu vCard,
- možnost správy pošty přímo na serveru,
- možnost použití šablon, maker a filtrů,
- antispamové řešení (definice vlastních pravidel, integrovaný Bayes filtr),
- možnost využití bílé a černé listiny odesílatelů,
- podpora Unicode (tedy bezproblémová čeština ve Windows-1250, ISO-8859-2, UTF-8...),
- kvalitní importní systém (zprávy, nastavení účtu, seznam kontaktů),
- práce s digitálně podepsanými/šifrovanými zprávami,
- možnost omezení přístupu heslem (i pro dílčí složky),
- přehledná menu a graficky vydařené uživatelské rozhraní,
- notifikátor příchozí pošty (zvukový i grafický),
- indikátor nepřečtených zpráv (konfigurovatelný mailticker),
- podpora ikon zpráv, příznaků zpráv (flags),
- prohlížeč zdrojových kodů zpráv (včetně zabezpečených),
- podpora synchronizace seznamu kontaktů pomocí SyncML,
- editor zpráv podporující kontrolu pravopisu a formální správnosti zadané adresy, Undo/Redo, opakování naposledy provedených akcí aj.,
- podpora přímého odeslání zprávy do schránky adresáta (express),
- integrované utility pro opravu poškozených složek pošty a seznamu kontaktů,
- a to vše zcela zdarma a bez nutnosti jakékoli registrace,
- pro registrované uživatele navíc podpora odesílání SMS,
- v OEM verzi podpora vyplňování formulářů el. tužkou.

Názor uživatele FM: Dříve jsem byl nucen používat komerční poštovní software TheBat! - v porovnání s tímto pošťákem (verzí 2.03) nabízí Foxmail zdarma přehledné a graficky téměř dokonalé rozhraní s logickým členěním menu, pokročilou editaci HTML zpráv (tabulky, seznamy, změny barev textu, pozadí, zvýraznění aj.), propracovanější exportní funkce (např. export jen vybraných kontaktů), standardně se chovající editor zpráv s podporou kódování textových zpráv v UTF-8 (pro práci s mezinárodními znaky), ochranu účtu (nebo jen některých jeho složek) heslem, integraci utilit, které uživatelé ostatních pošťáků defaultně postrádají a musejí používat udělátka třetích stran (např. nástroje pro podporu výběru webových účtů, opravu databáze kontaktů, zpráv dané složky aj.). Ve Foxmailu se díky interní implementaci antispamového algoritmu Bayes nesetkáte s problémy s jeho integrací (což se o TB, kde je tato záležitost řešena pluginem, bohužel vždy říci nedá). Na druhou stranu Foxmail dosud (ve verzi 5.0x) nepodporuje protokol IMAP a nejsou mi zatím známy žádné podporované antivirové pluginy. Některá další nastavení, která nejsou ve verzi 5.0 podporována přímo výrobcem, lze provést pomocí utility FoxTool (např. nezobrazování úvodního loga, formátování zpráv, automatickou kontrolu pošty, povolení/zákaz SMS služeb, volbu webového prohlížeče pro otevírání odkazů z textových zpráv, používání kláves, volbu slovníku pro kontrolu pravopisu aj.), pořadí poštovních složek můžete upravit s využitím utility Fox Mail Folders Rearrangement.

20.3.2005 byl oznámen odprodej Foxmailu společností BODA Inc. společnosti TENCENT, přednímu asijskému provozovateli technologií pro instant messaging. 31.7.2007 byla zveřejněna finální verze 6.0, která obsahuje různá vylepšení, nicméně podpora IMAPu stále chybí: Podpora odběru novinek (RSS, ATOM, XML, OPML), vylepšení práce s algoritmem Bayes, filtrováním zpráv, 4 módy rozhraní zobrazovaných zpráv, možnost pořizování screenshotů, bezpečnostní fixy pro zobrazování HTML zpráv, odebrána byla oproti verzi 5.x naopak pro mimočínské uživatele stejně nefunkční podpora posílání SMS aj. Stahujte zde (instalátor čínské verze 6.0, cca 6 MB), po instalaci pro získání anglické verze nutno smazat či přejmenovat soubory LGB.

Uživatelům verzí vydávaných firmou TENCENT (tzn. netýká se verzí 5.x) doporučuji do souboru HOSTS přidat pro servery 213.133.41.62, 219.133.40.164, 121.14.74.57, 210.22.23.78, 121.14.75.119, 219.133.51.19, 58.60.15.211, 219.133.51.20, 58.60.15.210, 219.133.62.197 a 61.135.157.53 alias lokálu (tzn. 127.0.0.1), neboť verze 6.x se snaží kontaktovat domovský server na následně pak nastavit cookies s platností až do r. 2099.

Čeština - stažení souborů lokalizace

fm5_czech.zip (0.6 MB, verze 0.50, určená pro Foxmail verzí 5.x)

 

Čeština - postup instalace

Obsah archívu obsahuje lokalizaci rozhraní Foxmailu, pomocné aplikace Foxmail-Hotmail Proxy a české šablony. Pro úspěšnou instalaci češtiny se držte pokynů souboru "fm5cz_readme.txt" (je součástí archívu).

 

Jiné české lokalizace

Alternativní lokalizací je překlad od autora "Zdenyho", vycházející z německé lokalizace buildu 310.

 

Známé nedostatky

Nepočeštěna zůstává nápověda (pro FM zůstává v AJ, pro FHP v čínštině) a Tipy dne (zůstávají v čínštině). V současné době rovněž nelze lokalizovat v nastavení účtu jména příznaků Label1-7, rovněž názvy labelů je potřeba pro každý účet počeštit až po instalaci, neboť výchozí jména nejsou brána z LGB souboru, ale ze zdrojového souboru (testováno s buildem 500). Lokalizovat rovněž nelze termíny "Picture:" a "(None)" v dialogu výběru ikony pro zprávy v nastavení účtu.

Na Win9x navíc nelze prostřednictvím LGB souboru lokalizovat veškeré prvky rozhraní FHP (v angličtině zůstávají menu hlavního okna a menu pravého tlačítka myši u minimalizované aplikace v systrayi. Nepřeložitelný je také název dialogu "About...". Jako workaround lze použít upravený český soubor "FoxHot.exe", který komprimovaný UPX naleznete v archívu české lokalizace.

Objevíte-li ve Foxmailu chybu, podívejte se do bugtrackeru (seznamu známých a již hlášených chyb), nebyla-li Vámi zjištěná chyba již objevena někým jiným. V případě, že zde není uvedena, vyplňte prosím bugreport.

 

Specifická poznámka

Tato lokalizace byla vytvořena ve spolupráci s výrobcem aplikace (THX to Jach!) a za účinné pomoci Dicka H. (THX to Dick Hazeleger!) pomocí aplikace FoxTranslationTool a editoru XOR, k překladu utility FoxTool byl použit editor PoEdit.

 

Nahlášení chyby v překladu

Objevené chyby, stejně tak jako případné připomínky a dotazy, směřujte na autora překladu.

 

Stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 pixelů a používají kódování Windows-1250.
Valid XHTML 1.0!